Yüzey Sertleştirici Beton Uygulama | Makro Beton - Endüstriyel Zemin & Beton Uygulamaları

Yüzey Sertleştirici Beton Uygulama

Yüzey Sertleştirici Beton Uygulama

YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ (KORUNT)

Taze beton yüzeylere uygulanan, çimento esaslı, korunt agrega içeren, toz halde, beton yüzey sertleştirici. Tüm endüstriyel zeminlerde, iç ve dış mekanlarda, özellikle darbelere ve aşınmaya dayanıklı, tozutmaz, pürüzsüz, ve düzgün beton zeminlerde ekonomikve dekoratizemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Üretim tesisleri, mekanik atölyeler, okullar, alışveriş merkezleri, depolar, demir çelik tesisleri gibi yüksek aşınma ve darbe dayanımı gerektiren alanların kaplanmasında kullanılır.

Uygulama işlemine beton üzerine çıkılabilecek kıvama geldiğinde yani betonda ;3-6 mm derinlikte ayak izi kalınca başlanmalıdır. Bu sırada yüzeyde ;su bulunmamalı ve yüzey nemli olmalıdır. Bir süre beklendikten sonra tepsi ile sıkıştırılır. 2-3 defa ve aralıklarla tekrarlandıktan sonra tepsi çıkartılır. Helikopter ile istenilen kıvama gelinceye dek parlatılır.

Nitelikler :

Darbelere ve aşınmaya dayanıklı
Renkli, dekoratif, kaymaz ve tozutmaz yapı 
Kolay, hızlı ve ekonomik zemin kaplama sistemi 
Normal beton yüzeylere göre çok daha yüksek darbe-aşınma dayanımı 
Normal beton yüzeylere göre çok düşük oranda su-yağ emme ve kimyasal dayanım 
Kolay temizlenme, kir tutmama ve cila gerektirmeden kendiliğinden parlama özelliği 
Katkı maddeleri ile modifiye edilmiş yüksek kalite portland çimento ve dane büyüklüğü ayarlanmış kuartz-korunt agrega sayesinde alt betona mükemmel yapışma

YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ (KUARTZ):

Taze beton yüeylere uygulanan, çimento esaslı, yüksek nitelikte kuartz agrega içeren, toz halde, beton yüzey sertleştirici. Tüm endüstriyel zeminlerde, içeride ve dışarıda aşınmaya dayanıklı, tozutmaz, pürüzsüz ve düzgün beton zeminlerde ekonomik ve dekoratif zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Üretim tesisleri, mekanik atölyeler, okullar, depolar, otoparklar, kaldırımlar, alışveriş merkezleri gibi çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Uygulamaya beton üzerine çıkılabilecek kıvama geldiğinde yani betonda 3-6 mm derinlikte ayak izi kalınca başlanmalıdır. Bu sırada yüzeyde su bulunmamalı ve yüzey nemli olmalıdır.Bir süre beklendikten sonra tepsi ile sıkıştırılır. 2-3 defa aralıklarla tekrarlandıktan sonra tepsi çıkartılır. Helikopter ile istenilen kıvama gelinceye dek parlatılır.

Nitelikler :

Renkli ve dekoratif 
Kolay, hızlı ve ekonomik zemin kaplama sistemi
Normal beton yüzeylere göre çok daha yüksek aşınma ve darbe dayanımı 
Normal beton yüzeylere göre oldukça düşük su, yağ emme ve kimyasal dayanım
Kolay temizlenme, kir tutmama ve cila gerektirmeden kendiliğinden parlama özelliği 
Katkı maddeleri ile modifiye edilmiş yüksek kalite portland çimento ve dane büyüklüğü ayarlanmış agrega sayesinde alt betona mükemmel yapışma

YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ (KORUNT-KUARTZ KARIŞIMI):

Taze beton yüzeylere uygulanan, çimento esaslı, korunt ve kuartz agrega içeren, toz halde, beton yüzey sertleştirici. Tüm endüstriyel zeminlerde, iç ve dış mekanlarda, özellikle darbelere ve aşınmaya dayanıklı,tozutmaz, pürüzsüz ve düzgün beton zeminlerde ekonomik ve dekoratif zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Üretim tesisleri, mekanik atölyeler, okullar, alışveriş merkezleri, depolar, demir çelik tesisleri gibi yüksek aşınma ve darbe dayanımı gerektiren alanların kaplanmasında kullanılır.

Uygulamaya beton üzerine çıkılabilecek kıvama gelindiğinde yani betonda 3-6 mm derinlikte ayak izi kalınca başlanmalıdır. Bu sırada yüzeyde su bulunmamalı ve yüzey nemli olmalıdır. Uygulamada sertleştirici yüzeye serpilir, malzeme nemlenince tepsi ile fazla işlem yapmadan perdahlanır. Daha sonra vakit geçirmeksizin bir önceki uygulama yönüne dik olarak sertleştirici yüzeye serpilir. Yüzey nemlenince tekrar tepsi ile perdahlanır. Yüzey mala perdahı ile istenilen kaliteye kadar malzemeye zarar vermeden perdahlanarak bitirilir.

Nitelikler :

Darbelere ve aşınmaya karşı yüksek dayanım 
Renkli, dekoratif, antistatik, kaymaz ve tozutmaz yapı 
Kolay, hızlı, sağlam ve ekonomik zemin kaplama sistemi
Normal beton yüzeylere göre çok daha yüksek darbe-aşınma dayanımı 
Normal beton yüzeylere göre çok düşük oranda su-yağ emme ve kimyasal dayanım 
Kolay temizlenme, kir tutmama ve cila gerektirmeden kendiliğinden parlama özelliği 
Katkı maddeleri ile modifiye edilmiş yüksek kalite portland çimento ve dane büyüklüğü ayarlanmış korunt ve silisyum karbür agrega sayesinde alt betona mükemmel yapışma 
Çatlaksız yüzey dokusu

Etiketler

yüzey sertleştirici, yüzey sertleştirici uygulama

Paylaş:

Diğer Hizmetlerimiz