Lazer Screed Beton Dökümü | Makro Beton - Endüstriyel Zemin & Beton Uygulamaları

Lazer Screed Beton Dökümü

Lazer Screed Beton Dökümü

Laser Screed Beton Dökümü

Tüm Dünyada, Endüstriyel beton zemin sistemlerinde  kullanılan son teknoloji ürünü laser screed makinesi ile çok düzgün yüzeyli ve hızlı zemin uygulamaları yapılmaktadır.


Laser screed makinesi, laser alıcıları ile bir laser kaynağından [ laser nivo ] aldığı ışınlara göre çalışan, dönen bir platforma bağlı teleskopik bom ve buna bağlı vibrasyonlu mastardan oluşan beton mastarlama makinesidir. Laser alıcılar sürekli çalışarak vibrasyonlu mastarın proje kotunda olmasını sağlar ve kalıp kurmadan, yüksek yüzey düzgünlüğünde [+1mm] ve düşük slampta [11-13 slamp] beton serilir.


AVANTAJLARI NELERDİR

  • Yüksek yüzey düzgünlüğü: Düşük slamplı betonlar laser screed makinesi sayesinde mastarlanabilmektedir. Vibrasyonlu mastarın arkasında bulunan helezon pulluk betonu yayar ve son kotu da vibrasyonlu mastar verir. Bu şekilde serilmiş betonda plastik rötre daha az olacağından {düşük su/çimento oranı ) bitmiş beton yüzeyinin düzgünlüğü de daha fazla olmaktadır.
  • Derzsiiz zeminler: Geniş alan beton dökümü uygulaması yapılabildiğinden, klasik sisteme göre soğuk derzler daha az olmaktadır. Soğuk derzler, zemin betonları için özel detay çözümleri gerektiren derzlerdir.
  • Daha hızlı: Bir günde 2000 m2 ’ ye kadar döküm yapılabildiğinden inşaat süresi çok kısadır.

Etiketler

laser screed

Paylaş:

Diğer Hizmetlerimiz